Bina- İç Mekan - Dış Mekan Aydınlatma Sistemleri

Günümüzde gelişen teknolojiler ile mekan sahipleri mekanlarının daha iyi görünebilmesi adına bu teknolojilere başvurmaktadır. Aydınlatma sektörü de gelişen teknolojiden faydalanmaktadır. Aydınlatma sistemleri her sektörde büyük ihtiyaç gerektirmektedir. Artık günümüzde aydınlatma dediğimizde sadece bir mekanın ışıklandırması, aydınlık olması değil dekoratif aydınlatmaya sahip olması da çok büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte, aydınlatma büyük bir etken olduğundan dolayı bir mekanın büyük enerji harcamalarından birini de aydınlatma sistemleri yapar. Bir aydınlatma sisteminin hem dekoratif hem daha aydınlık sağlaması ve hem de daha enerji verimli olması büyük bir avantajdır.

Bütün işlerimizde led ürünlerini kullanmaktayız bununla beraber büyük bir enerji tasarrufu ve yüksek orantıda uzun ömür sağlamaktayız. Otel aydınlatmaları,Benzinlik aydınlatmaları,Cafe aydınlatmaları,Restaurant aydınlatmaları,Işık ile duvar boyama, İç mekan aydınlatma,Dış mekan aydınlatma vs. aydınlatma alanında en kaliteli, uzun ömürlü, yüksek enerji tasarruflu ve dikkat çekici dekoratif aydınlatma çözümlerini sizlere sunmaktayız.

Bu tür aydınlatmalar ağırlıklı olarak Direk tipi aydınlatmalar olup Projektörler veya yer tipi aydınlatmalarda kullanılabilir. Sistemde ağırlıklı olarak Rejimli ampuller sınıfında değerlendirebileceğimiz, Metal Halide, Sodyum buharlı, Civa buharlı ampuller kullanıldığı gibi bazı yerlerde Halojen, Akkor Flamanlı veya ULC, PLC, PL, SL ampullerde kullanılabilir.

Aydınlatılacak mekana göre değişik tür armatür ve direkler seçilebilir;

a- Dekoratif direk üstü tepe veya kollu lambalar
b- Yol direği üstü sokak lambaları
c- Direk üstü veya platform üstü Metal Halide veya Sodyum buharlı Projektörler
d- Yer tipi betona veya toprağa gömülebilen lambalar, gibi.
Dış aydınlatmada kullanılan tüm lamba ve ekipmanlar suya ve toza dayanıklılık açısından IP54, IP55, IP65, IP66, IP67 koruma sınıflarından birine sahip olmalıdır.
Ayrıca tüm ekipman, direk ve lambalar için koruma topraklaması yapılmalıdır.Yol aydınlatmalarda uzun mesafe hatlar için uygun olan gerilim değerleri iyi hesaplanmalıdır.

Sayfamızı Paylaşın